ȘCOALA PRIMARĂ „ELITE”

O ȘCOALĂ PRIETENOASĂ

ȘCOALA PRIMARĂ „ELITE”

O ȘCOALĂ PRIETENOASĂ

Înscrierile în clasa pregătitoare încep pe data de 29 martie 2021 și au loc până pe 28 aprilie 2021. Cererile-tip de înscriere vor putea fi transmise online sau depuse la școală.

Documentele necesare înscrierii elevilor:

- certificat de naștere copil (original și copie);

- carte de identitate părinți/susținător legal (original și copie);

Precizări:

Pentru copiii care împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie - 31 decembrie 2021 și au frecventat grădinița, vor putea prezenta Recomandarea pentru înscrierea în clasa pregătitoare, eliberată de grădinița pe care a frecventat-o copilul.

Pentru copiii care împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie - 31 decembrie 2021 și nu au frecventat grădinița sau au revenit din străinătate, se vor planifica la CJRAE Iași în vederea evaluării și eliberării recomandării de înscriere în clasa pregătitoare.

Pe site-ul https://inscriere.edu.ro/cerere/ a fost publicat formularul online care permite părinților să completeze online datele necesare pentru înscrierea copiilor în învățământul primar.

Școala Primară ”Elite” organizează vineri, 6 martie 2020, între orele 10,00 - 16,00 ZIUA PORȚILOR DESCHISE.

VĂ AȘTEPTĂM CU DRAG!